ГРАФОТЕКС
Вашиот партнер во секојдневното работење

Наши Брендови

Зошто Графотекс ?

kancelariski materijali grafoteks
Во Графотекс од 1993 година па наваму успеавме да изградиме бренд кој на македонскиот пазар е препознатлив по својот висок квалитет на производите и услугата, секогаш пристапните и фер понуди и цени прилагодени за сечиј џеб, како и професионалниот пристап, пријателскиот однос и грижата за нашите клиенти. Од самите почетоци па се до денес ние се обидуваме да ги разбереме нивните барања и потреби и со нашата разновидна понуда на канцелариски материјали, тонери и школски прибор да одговориме на истите.
Токму ова се и нашите основни принципи на работа кои не водат до крајната цел – задоволните клиенти, кои пак повеќе од 30 години ни ја укажуваат нивната доверба.
Најголемото признание за нас дека успешно си ја вршиме работата доаѓа од нашата големопродажна мрежа која во моментов брои над 1500 различни клиенти. Во оваа бројка влегуваат повеќе ланци на супермаркети, банки, книжари, телекомуникациски оператори, осигурителни компании како и голем број помали и поголеми претпријатија и малопродажни објекти во речиси сите градови низ Македонија. 

Што Нудиме?

канцелариски материјали и опрема | тонери | школски прибор и ранци | ексклузивни пенкала
kancelariski materijali grafoteks

Канцелариски Материјали

Во Графотекс можете да ги најдете сите неопходни производи и канцелариски материјали потребни за секојдневна непречена работа во вашата канцеларија. Погледнете ја нашата комплетна програма и контактирајте не, а бизнис асистентот кој ќе ви го доделиме ќе одговори на сите ваши прашања.
 – Специјални цени, услови и понуди за претпријатија и трговци според вашите специфични потреби.
 – Лесен начин на комуникација преку вашиот личен бизнис асистент кој се грижи за вашите лични потреби и барања.       
 – Брз и лесен начин на нарачки

Тонери

Во нашата понуда имаме висококвалитетни компатабилни и оригинални тонери по одлични цени. 
Тонери за ласерски принтери, инкџет кертриџи, рибони, тонери за копир апарати од брендовите на HP, Canon, Lexmark, Samsung, Brother, Epson, Kyocera Mita, Konica Minolta, OKI, Xerox, Panasonic, Toshiba, Sharp и многи други.
Тонерите од нашата програма ги поседуваат сите потребни светски стандарди и сертификати за квалитет: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, STMC, ISO 19752, ISO 19798, MSDS.
– Специјални цени, услови и понуди за претпријатија и трговци според вашите специфични потреби.
toneri i kertridzi

Школски Прибор и Ранци

Премиум квалитет, одлични цени и огромен избор за вашите најмили.
Тетратки, ранчиња, моливи, фломастери, лектири, блокови и сите останати школски материјали кои им се потребни на децата во процесот на нивното образование.
Производите можете да ги нарачате онлајн или да ги најдете во најголемите ланци на маркети и подобро снабдени книжари на територијата на Македонија.
– Специјални цени, услови и понуди за книжари и трговци.

Ексклузивни Пенкала Pelikan

Ексклузивен дизајн, врвен квалитет избрани материјали, прецизна изведба. Тоа е она што гo дефинира eксклузивниот прибор за пишување од програмата на Pelikan Fine Writing Instruments. Тоа е начинот на кој работиме повеќе од 18 децении наназад и тоа е истата филозофија по која се водиме и ден денес. 
Квалитетот доаѓа како резултат на знаењето. Во Пеликан тоа е резултат на 180 годишно искуство во оваа област. Сепак, ние се потпираме на многу повеќе од искуството и знаењето. Работите што биле тестирани и прифатени низ децениите постојано ги унапредуваме со цел и понатаму да ги инспирираат луѓето како денес така и во иднината.
Со квалитетот нема компромис.
Ова е нашето ветување према ВАС.
pelikan ekskluzivni penkala

Најпопуларни Продукти

Последни Новости

подарок 8 ми март

Подарок за 8 ми март, надминете ги нејзините очекувања

Подарок за 8 ми март, надминете ги нејзините очекувања 8 ми март е празник кој се слави во целиот свет, тоа е интернационалниот ден на жената во кој се слави женската моќ и придонесот на жената во општеството. Ова е празник кога сакаме да им покажеме на дамите во нашите животи колку ни се важни

Прочитај повеќе »
ДЕН НА РАКОПИСОТ

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ДЕН НА РАКОПИСОТ – 23 ЈАНУАРИ

Денеска е интернационален ден на ракописот – 23 Јануари ИСТОРИЈАТА НА РАКОПИСОТ Ракописот е вистинска форма на уметност и еден од ретките начини на кои можеме да ја искажеме нашата индивидуалност. Посебно е чувството во моментот кога го земате вашето омилено пенкало и гледате како мислите и идеите кои ги имате со помош на вашиот

Прочитај повеќе »
идеален поклон за бизнис клиенти

КАКО ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ПОКЛОНOT ЗА ВАШИТЕ КЛИЕНТИ И СОРАБОTНИЦИ

Кој е најдобриот начин да им покажете на вашите деловни клиенти, партнери или соработници дека претставуваат важен дел од вашиот бизнис? Се разбира, тоа е внимателно одбраниот подарок, а периодот околу нова година е идеална шанса да искажете благодарност за соработката во текот на целата година. Но , како треба да изгледа идеалниот подарок за

Прочитај повеќе »

ЗАЧЛЕНИ СЕ ЗА NEWSLETTERS

Shopping Cart
Scroll to Top