Back To Top Button
coolpack ranci

Опреми се Фул за Back to School! Каков Ранец му е Потребно на Вашето Дете за Новата Училишна Година – Прв Дел

Последните денови од август ја носат со себе еуфоријата за крај на уште еден летен распуст, а со тоа и најавата за нова училишна година. Учебници, тетратки, прибор, се работите на кои секој родител посветува доста внимание и се труди да ги обезбеди навремено за своето дете безгрижно да се врати во училишните клупи, подготвено да впива нови знаења.


Покрај горенаведените главни елементи неопходни за секој ученик, многу е важно родителот да обезбеди квалитетен ранец за своето дете. Речиси да нема родител кој трагал со денови по идеалниот ранец имајќи ги на ум најважните карактеристики што треба да ги поседува еден квалитетен училишен ранец, како носивост, квалитет на материјал, удобност и издржливост. 

Имајќи ги овие работи предвид, може да се каже дека ранецот е и најважната алатка, бидејќи се користи секојдневно во и вон училишни активности. Нашата цел е да им помогнеме на родителите да ги избегнат потенцијалните проблеми во одбирање вистинскиот ранец кој не само што неговото дете ќе го употребува на подолг период, односно повеќе од една училишна година, туку и ќе помогне во важната битка со потенцијални болки во грбот и несакано искривување на истиот.

Затоа, им ја препорачуваме нашата нова линија на училишни ранци, Coolpack.

Нарачај: Coolpack Base – Darker Knight

Нарачај: Coolpack Basic Plus – Fossil

За Брендот – CoolPack

CoolPack е брендот позади едни од најбараните ранци на пазарот, а со тоа и гаранција за премиум квалитет на изработка и материјали, како и најмодерни и уникатни дизајни кои ги обожаваат не само децата туку и возрасните.

Coolpack како бренд, нуди огромен избор на производи и колекции како за децата, тинејџерите, студентите, така и за оние повозрасните преку својата бизнис колекција на торби, чанти, лаптоп ранци и слично.

Удобност и квалитет

Вашето дете повеќе нема да се жали од болки во грбот колку и да се тешки книгите што ги носи, благодарение на специјално дизајнираната мека поддршка на задниот дел од ранецот. Ергономскиот грб гарантира правилно држење на телото во секој момент, како и удобност за детето да не мора периодично да го носи ранецот на една рачка и да го префрла од едно на другото рамо.

Со оглед на тоа дека Coolpack ранците се изработени од исклучително лесни материјали, се намалува тежината со која секое дете се справува додека оди на училиште носејќи ги тешките и дебели книги за предвидените предмети во тој ден. Се добива чувство на стабилност при движење како ретко кој друг ранец нуди.

Нарачај: Coolpack Basic Plus – Lady Color

Нарачај: Coolpack Joy – Toucans

Не треба да се занемарат и останатите важни карактеристики на еден квалитетен ранец како што е Coolpack. Иако лесен, цврстиот материјал и зајакнатата подлога на долниот дел спречува лесно оштетување, односно ранецот е подготвен да ги издржи сите предизвици од кинење. 

Водоотпорноста е уште една карактеристика кај Coolpack ранецот, што значи збогум на изводенети книги и оштетени тетратки во случај на дождови и снежни денови.

Нарачај: Coolpack Jerry – Adventure park

Нарачај: Coolpack Jerry – Catch me

Организација

Што се однесува до распоредување на книгите и приборот, Coolpack ранците нудат широка пространост и прегради од секаков тип. Две големи прегради во внатрешниот дел, посебно дизајнирани за книги и тетратки, како и предел за преносен компјутер кој сѐ почесто се појавува како алатка за училишните активности. 

Внатрешниот дел исто така нуди прегради за секој прибор да биде точно распореден и секогаш да е на дофат, давајќи чувство на организираност. Тука е и длабокиот преден џеб, за безбедно складирање на личните предмети како телефон, клучеви, па и ужинката која е неопходна за секое дете. 

Да не го заборавиме и страничниот џеб наменет за шише вода, кое ќе му биде на дофат на секое дете. Сѐ да биде на свое место и да нема паника меѓу децата избегнувајќи непотребно пребарување на предметите како кај обичните ранци. 

Нарачај: Coolpack Jerry – Football 2T

Нарачај: Coolpack Joy – Happy Donuts

Уникатен стил

Згора на сѐ, вашето дете ќе ужива во огромниот избор на уникатни и модерни дизајни, направени токму по нивната раскошна имагинација. Било тоа да се гејмери, спортски фанатици или аватуристи во душата, Coolpack располага со секакви креативни изработки кои децата ќе ги обожуваат секој миг.

Штом заклучивме дека треба да се обезбеди квалитетен ранец за децата штом тргнат во училиште, останува на вас родителите да го направите вистинскиот избор и да се снабдите со еден од Coolpack ранците што ги нудиме во нашата широка палета, токму во овој критичен период.

Со Coolpack, вие на вашето дете му подарувате многу повеќе од само кул ранец со кој ќе се истакнува во неговиот клас.

Поврзани написи

Post Image

Донаторска хуманитарна акција на Графотекс и Веро за СОС Детско Село

Втора година по ред Графотекс и Веро во заедничка донаторска хуманитарна акција за поддршка на образованието на децата од СОС детското село! По минатогодишната успешна акција , повторно и оваа учебна година Графотекс во соработка со Веро и Џамбо маркетите, со ваша помош донира средства за поддршка на образованието на...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ »
Post Image

Смарт тетратки на Липа Мил со СМАРТ АСИСТЕНТ

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО НОВИОТ SMART LINES По успехот со нашата Smart Lines апликација, решивме да одиме чекор подалеку и да развиеме уште еден поиновативен систем. Ова не е само скенер, планер или распоред за часови – тој е се ова и многу повеќе! Новата Smart Lines апликација е вашиот нов уникатен...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ »
Post Image

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ДЕН НА РАКОПИСОТ – 23 ЈАНУАРИ

Денеска е интернационален ден на ракописот – 23 Јануари ИСТОРИЈАТА НА РАКОПИСОТ Ракописот е вистинска форма на уметност и еден од ретките начини на кои можеме да ја искажеме нашата индивидуалност. Посебно е чувството во моментот кога го земате вашето омилено пенкало и гледате како мислите и идеите кои ги...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ »