Back To Top Button
Попуст!

Здив: нова наука + Пенкало/Налив Перо Pelikan Jazz

720 ден1,810 ден

Здив: нова наука за една изгубена уметност + Пенкало/Налив Перо Pelikan Jazz

 

Направете си ваша комбинација од омиленото Pelikan Jazz Elegance метално пенкало и книга по избор за совршен подарок кој ќе остави посебен впечаток.

Краток опис:

Без разлика што јадете, колку вежбате, колку сте слаби, млади или мудри, ништо од тоа не е важно ако не дишете правилно. Нема ништо посуштинско за нашето здравје и за нашата благосостојба од дишењето: внесување воздух, па испуштање, и така дваесет и пет илјади пати на ден. Сепак, како вид, луѓето во голема мера ја имаат изгубено способноста за правилно дишење – што со себе донесува тешки последици…

Број на страни: 302 / Корица мека / Автор : Џејмс Нестор