Pelikan Classic – Black (НАЛИВ ПЕРО/ХЕМИСКО ПЕНКАЛО/ РОЛЕР)

Pelikan Classic – Black

(НАЛИВ ПЕРО/ ХЕМИСКО ПЕНКАЛО/РОЛЕР/ТЕХНИЧКИ МОЛИВ)

 

Classic серијата на Пеликан е една од најпродаваните заради нејзиниот модерен и елегантен изглед како и пристапна цена. Токму ова дозволува да го користите во секоја пригода и го прави одличен подарок за специјални прилики. Подарете му го на некој близок, на некој кој ви значи, на вашите бизнис партнери или пак земете го за ваша лична употреба и бидете сигурни дека сте го направиле вистинскиот избор. Силната црна боја со златните детали му даваат посебен шмек на изгледот на ова пенкало.

 

Classic Black моделот е достапен како налив перо, хемиско пенкало, ролер и технички молив и е со позлатен со 24 каратно злато. Доаѓа заедно со гаранција и соодветен gift box.

 

– K200 Хемиско Пенкало – 5.450 ден

– М200 Налив Перо – 7.450 ден

5,450 ден

Shopping Cart
Scroll to Top