Sale!

Јас сум Малала + Пенкало/Налив Перо Pelikan Jazz

Јас сум Малала + Пенкало/Налив Перо Pelikan Jazz

 

Направете си ваша комбинација од омиленото Pelikan Jazz Elegance метално пенкало и книга по избор за совршен подарок кој ќе остави посебен впечаток.

Краток опис:

Доаѓам од земја што беше создадена на полноќ. Во моментот кога за малку ќе умрев, само што беше минало пладне. Кога талибанците ја зазедоа долината Сват, една девојка крена глас. Малала Јусафсај одби да биде замолчена и се бореше за нејзиното право на образование. На 9 октомври, вторник, 2012 година, кога таа имаше 15 години, за малку ќе платеше со живот за тоа. Беше застрелана во…

Број на страни: 296 / Корица : мека / Автор: Малала Јусафсај, Кристина Лемб
SKU: Не е достапно Категорија

770 ден1,860 ден

ПОДАРОК ЗА 8 МИ МАРТ – КНИГА + ПЕНКАЛО

ПОДАРОЦИ ЗА 8 МИ МАРТ

Одбери Jazz Пенкало

бело, црно, розево, аква, лилјаково, розево пастел, жолто, налив црн, налив бел, сет elegance бел, сет elegance црн, сет noble elegance бел, сет noble elegance црн

Shopping Cart
Scroll to Top