fbpx

Графотекс БЛОГ

Заштитни маски KN95 во Графотекс

(прочитај повеќе)

Графотекс и Веро во голема хуманитарна акција за помагање на образованието на децата од СОС детското село!

Со купување на училишен прибор од брендовите на Графотекс – PelikanLipa Mill и S-Cool вие помагате за непречено образование на децата и младите од СОС детското село, а за возврат за секоја сметка во вкупна вредност од 500 денари од истите брендови добивате и ПОДАРОК ПАКЕТЧЕ СО УЧИЛИШЕН ПРИБОР…. (прочитајте повеќе) 

Графотекс присуствуваше на отварањето на најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore. Новата суперпродавница која е со површина од 500 м², свечено беше отворена на 20.05.2020.

 

Kако долгогодишни соработници со Литература, во оваа суперпродавница ќе бидеме застапени со сиот свој училишен асортиман од брендовите Pelikan, Мар Мар – Липа Мил, Disney, како и калкулаторите од брендот Casio.

ЕКСКЛУЗИВНО, Literatura.mk Superstore ќе претставува и изложбен и продажен простор на екслузивната програма и прибор за пишување на Pelikan FWI и Porsche Design.

На овој блог пост ќе можете да ги најдете сите потребни информации и линкови за вирусот COVID-19.

Корисни Линкови:  КОВИД-19 (мерки и препораки)   /   Институт за Јавно Здравје   /   СЗО   

 

Со цел сите да бидеме во тек со најновите информации, мерки и препораки за овој вирус, во употреба e пуштена страната koronavirus.gov.mk, како и апликацијата за мобилни телефони која можете да ја симнете на koronavirus.gov.mk/app.


Дополнително изработена е апликацијата СТОП.КОРОНА која има за цел полесно следење и рано предупредување на лицата кои имале контакт со лице позитивно на корона вирусот. Таа апликација можете да ја преземете на следниот линк. ( https://stop.koronavirus.gov.mk/ )

 

#СедиДома и #СпасиЖивот

Графотекс во периодот од 25.01 – 28.01 присуствуваше на најголемиот саем за школски и канцелариски материјали во cветот – Paperworld 2020, кој се одржува секој Јануари во Франкфурт, Германија. Саемот традиционално се одржува во најдолемиот егзибициски центар во светот – Frankfurt Messe кој се простира на површина од 367,000 m² хали за изложба и презентација како и дополнителен слободен простор од 96,000 m². …(продолжи со читање)