admin_grafoteks

подарок 8 ми март

Подарок за 8 ми март, надминете ги нејзините очекувања

Подарок за 8 ми март, надминете ги нејзините очекувања 8 ми март е празник кој се слави во целиот свет, тоа е интернационалниот ден на жената во кој се слави женската моќ и придонесот на жената во општеството. Ова е празник кога сакаме да им покажеме на дамите во нашите животи колку ни се важни …

Подарок за 8 ми март, надминете ги нејзините очекувања Прочитај повеќе »

ДЕН НА РАКОПИСОТ

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ДЕН НА РАКОПИСОТ – 23 ЈАНУАРИ

Денеска е интернационален ден на ракописот – 23 Јануари ИСТОРИЈАТА НА РАКОПИСОТ Ракописот е вистинска форма на уметност и еден од ретките начини на кои можеме да ја искажеме нашата индивидуалност. Посебно е чувството во моментот кога го земате вашето омилено пенкало и гледате како мислите и идеите кои ги имате со помош на вашиот …

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ДЕН НА РАКОПИСОТ – 23 ЈАНУАРИ Прочитај повеќе »

идеален поклон за бизнис клиенти

КАКО ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ПОКЛОНOT ЗА ВАШИТЕ КЛИЕНТИ И СОРАБОTНИЦИ

Кој е најдобриот начин да им покажете на вашите деловни клиенти, партнери или соработници дека претставуваат важен дел од вашиот бизнис? Се разбира, тоа е внимателно одбраниот подарок, а периодот околу нова година е идеална шанса да искажете благодарност за соработката во текот на целата година. Но , како треба да изгледа идеалниот подарок за …

КАКО ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ПОКЛОНOT ЗА ВАШИТЕ КЛИЕНТИ И СОРАБОTНИЦИ Прочитај повеќе »

Смарт тетратки на Липа Мил со СМАРТ АСИСТЕНТ

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО НОВИОТ SMART LINES По успехот со нашата Smart Lines апликација, решивме да одиме чекор подалеку и да развиеме уште еден поиновативен систем. Ова не е само скенер, планер или распоред за часови – тој е се ова и многу повеќе! Новата Smart Lines апликација е вашиот нов уникатен школскски асистент. Тој ги спојува …

Смарт тетратки на Липа Мил со СМАРТ АСИСТЕНТ Прочитај повеќе »

Запознајте се со вашите нови СМАРТ ТЕТРАТКИ

Lipa Mill во соработка со Графотекс на пазарот воведува нови иновативни СМАРТ ТЕТРАТКИ со мобилна апликација SmartLines која е спeцијално изработена за на учениците да им помогне да се прилагодат на новиот начин на учење на далечина и да го направат попродуктивен. Оваа апликација функционира само со посебните смарт маркери кои ги има единствено на …

Запознајте се со вашите нови СМАРТ ТЕТРАТКИ Прочитај повеќе »

Донаторска хуманитарна акција на Графотекс и Веро за СОС Детско Село

Втора година по ред Графотекс и Веро во заедничка донаторска хуманитарна акција за поддршка на образованието на децата од СОС детското село! По минатогодишната успешна акција , повторно и оваа учебна година Графотекс во соработка со Веро и Џамбо маркетите, со ваша помош донира средства за поддршка на образованието на децата без родителска грижа од …

Донаторска хуманитарна акција на Графотекс и Веро за СОС Детско Село Прочитај повеќе »

Заштитни маски KN95 во Графотекс

Графотекс е компанија која на македонскиот пазар постои уште од 1993 година со примарна дејност увоз, големопродажба и дистрибуција на Канцелариски Материјали и Тонери од најпознатите европски и светски брендови и производители како Pelikan, Herlitz, Geha, Media Range (Германија) , CASIO (Јапонија), Retech (Кина), Tekiner Group (Турција) GPV (Романија) итн. Нашите клиенти, во кои влегуваат голем број на компании, …

Заштитни маски KN95 во Графотекс Прочитај повеќе »

Производите на Графотекс во суперпродавницата на Literatura.mk во Сити Мол!

Графотекс присуствуваше на отварањето на најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore. Новата суперпродавница која е со површина од 500 м², свечено беше отворена на 20.05.2020. Kако долгогодишни соработници со Литература, во оваа суперпродавница ќе бидеме застапени со сиот свој училишен асортиман од брендовите Pelikan, Мар Мар – Липа Мил, Disney, како и калкулаторите од брендот Casio. ЕКСКЛУЗИВНО, Literatura.mk Superstore ќе претставува …

Производите на Графотекс во суперпродавницата на Literatura.mk во Сити Мол! Прочитај повеќе »

Графотекс на Paperworld во Франфуркт

Графотекс во периодот од 25.01 – 28.01 присуствуваше на најголемиот саем за школски и канцелариски материјали во cветот – Paperworld 2020, кој се одржува секој Јануари во Франкфурт, Германија. Саемот традиционално се одржува во најдолемиот егзибициски центар во светот – Frankfurt Messe кој се простира на површина од 367,000 m² хали за изложба и презентација …

Графотекс на Paperworld во Франфуркт Прочитај повеќе »

Shopping Cart
Scroll to Top